Obserwatorzy

poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Porady kosmetyczne 1

 Wśród niektórych pań wciąż panuje błędne przekonanie, że puder szkodzi cerze. Obecnie puder w 90 % składa się z naturalnego talku, który wchłania wydzielanie przez gruczoły skórne pot i tłuszcz.

Profesjonaliści posługują się ne ogół pudrem sypkim. Optymalny jest puder transparentny o neutralnej barwie, ponieważ pasuje do każdej cery i podkładu oraz nie zmienia ich barwy. Kolorowy puder stosuje się głównie do cery tłustej, gdyż trochę ją przyciemnia. Natomiast puder kompaktowy służy przede wszystkim do matowania twarzy w ciągu dnia.

 Jeśli chcesz, by puder równomiernie rozprowadził się na skórze, nie nabieraj go zbyt wiele na pędzelek bądź opuszek. Przed nałożeniem pudru na twarz otrzep puszek na grzbiecie dłoni, zaś na pędzel dmuchnij.

Pudełka z sypkim pudrem często zaopatrzone są w siteczko, które odpowiednio dozuje pobieranie pudru.

 Podczas nanoszenia pudru puszkiem nigdy nie wcieraj kosmetyku w skórę, ale lekko go do niej przyciskaj.

 Pudruj twarz od góry do dołu, zgodnie z kierunkiem porostu włosków tworzących meszek na skórze. Wtedy puder wygląda naturalnie.

Zarówno puszki, jak i pędzle należy przynajmniej raz w tygodniu umyć w łagodnym szamponie i dokładnie osuszyć. Puszki, które pod wpływem mycia stwardniały, należy zastąpić nowymi.

Często używane, brudne i tłustawe puszki są nosicielami różnych bakterii, które mogą nasilić infekcje i podrażnienia skóry. Dlatego też przy skórze tłustej i zanieczyszczonej do nanoszenia pudru znacznie lepiej jest używać jednorazowych tamponików z waty.

Dobre pędzelki do nanoszenia pudru wykonane są z włosia wiewiórki, kuny bądź kucyka. Są bardzo drogie, dlatego też należy je bardzo ostrożnie czyścić.

W puderniczkach z pudrem w kamieniu między gąbką a sparowanym pudrem znajduje się cienka folia celafonowa, która uniemożliwia wchłanianie przez puder tłuszczu z gąbki. Folii tej nie należy usuwać. Jeśli to jednak nastąpiło i na sprasowanym pudrze utworzyła się tłusta, twarda warstwa, należy ją delikatnie zdrapać żyletką.

Puder może służyć do rozłożenia na twarzy światła i cienia według zasady: jasne kolory (światło) podkreślają zalety, natomiast ciemne kolory (cień) ukrywają niedoskonałości. Przykładowo, możesz optycznie zwęzić szeroką twarz, jeśli pociągniesz ją ciemniejszym pudrem - od skroni przez zewnętrzną część policzków, brodę aż do skroni z drugiej strony. Drobna szczupła buzia będzie wyglądać na pełniejszą po użyciu jasnego pudru.

 Puder nałożony na podkład bardzo ułatwia nakładanie różu oraz cieni do powiek. Pędzelek łatwiej przesuwa się po skórze twarzy, a kolory rozkładają się bardziej równomiernie. Również rzęsy wydają się bardziej gęste, jeżeli przed nałożeniem tuszu zostaną lekko przyprószone pudrem.

 Jeśli nałożyłas na policzki za dużo różu, możesz to skorygować, przypudrowując nieco róż i zacierając jego kontury. Uzyskasz w ten sposób łagodne przejście od nałożonego koloru do naturalnego odcienia skóry.

 To samo dotyczy makijażu oczu - jeśli kolory nie przechodzą  łagodnie jeden w drugi lub gdy stały się zbytnio jeskrawe, nanieś na nie pędzelkiem niewielką ilość pudru. Pamiętaj, by pudru nie wcierać w skórę, tylko delikatnie go wklepywać, muskając twarz pędzelkiem.

 Żeby szminka do ust stała się bardziej trwała, a jej kolor nie ściemniał, przed pomalowaniem nanieś na wargi trochę podkładu, a następnie pokryj je sypkim pudrem.

 Resztki cieni do powiek, które podczas malowania oczu spadły na policzki, bardzo łatwo usuniesz, jeśli wcześniej dolną powiekę i kości policzkowe naniesiesz warstwę sypkiego pudru. Kolorowe drobinki zamiast wsiąknąć w skórę, osiądą na pudrze, z którego łatwo można je usunąć.

 Przed ponownym nałożeniem pudru (np. w czasie przyjęcia) trzeba usunąć wydzielony przez skórę tłuszcz, aby nie rozmazać makijażu. W tym celu przyciśnij do twarzy kawałek ligniny, serwetkę lub chusteczkę kosmetyczną - zależnie od tego, co akurat masz pod ręką.

 Nakładając puder w kamieniu w okolicach oczu, nie przesadź z jego ilością, bowiem uwidoczni on nawet niewielkie zmarszczki.

 Gdy nieoczekiwanie skończy ci się sypki puder, możesz sięgnąć po talk. Ponieważ ma on biały kolor, nakładaj go ostrożnie i z umiarem.

 Puder wygląda doskonale również na twarzy, na której nie ma podkładu. Nawet  nieumalowana twarz sprawia wówczas wrażenie wypielęgnowanej. Puder powienien mieć wtedy odcień twojej cery.

miśka12

http://p-d-n.bloog.pl/

1 komentarz:

  1. zapraszam na mojego bloga. mam nadzieję, że ci się spodoba :) http://all-you-need-is-love-onedirection.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń